Арт студія LEONARDO (leonardodali) wrote,
Арт студія LEONARDO
leonardodali

ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНИ. ФЕОДОСІЙ ГУМЕНЮК

Феодосій ГУМЕНЮК (нар.1941) - український живописець, графік, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1993), народний художник України ( з 2009). Навчався в Ленінградському інституті живопису, скульптури і архітектури (1965-71).
У 1992 повернувся в Україну.Творчість Феодосія Гуменюка зорієнтована на прадавні духовні  національні цінності. Твори майстра присвячені історичному минулому України, обрядам, віруванням українців. Через символи-метафори, образи-символи художник наближається до глибин української ментальності. Стилістично живописні і графічні твори майстра з їх лаконізмом, монументальністю, дуже своєрідною і виразною декоративністю, багатоплановістю і колористикою найчастіше нагадують традиційні українські килими, щедро орнаментовані рослинними мотивами. Фігури, предмети побуту, фантастичні співставлення зображень, масштабів, просторів, структур, деталей, образів, все це створює ефект килиму, в якому кожний клаптик є дуже важливим елементом орнаментальної композиції...Гетьмани, козаки, дівчати у вінках, янголи, птахи, коні - постійни учасники живописного дійства, яке неначе перетікає з однієї картини Феодосія Гуменюка в другу...
Феодосій Гуменюк викладає у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури  (з 1993), очолює навчально-творчу майстерню історичного живопису, з 2000 - професор кафедри живопису і композиції.


Феодосій Гуменюк. "Зелені свята". 1976.


Феодосій Гуменюк. "Козак Мамай". 1974.


Феодосій Гуменюк. "Білі маківки". 1974.Феодосій гуменюк. "Сивий гетьман". 1976.


Феодосій Гуменюк. "Світе тихий". 1981.

http://www.naoma.edu.ua/Biographys/Gumenjuk.html


У 2010 році київська галерея "АВС-арт" видала чудовий альбом про творчість Феодосія Гуменюка (редактор-упорядник А. Маричевська).
http://www.avsart.com.ua/exhibition/projects/news:Gumenuk
Tags: Феодосій Гуменюк, обличчя України, український живопис
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments